Nie jest już tajemnicą, że dojrzewanie na sucho staje się coraz bardziej popularne, a korzyści są oczywiste. Rewelacyjne niuanse smakowe, poprawiona kruchość, znacznie ulepszone właściwości smażenia oraz powrót do prawdziwego produktu sprawiają, że mięso sezonowane na sucho staje się wyjątkowe. Dla wielu wołowina sezonowana na sucho jest nadal uosobieniem doskonałych steków. Ale co z wieprzowiną sezonowaną na sucho? Otóż powoli pojawia się ona na horyzoncie smakoszy… ponieważ również i tutaj można osiągnąć wspaniałe efekty wykończeniowe!
W bezpośrednim porównaniu stek wieprzowy sezonowany na sucho ma zaskakująco intensywny smak. Nie ma zjełczałych ani stęchłych wrażeń smakowych, ale ekscytujące, orzechowe i intensywne aromaty, które są bardzo przyjemne. Kruchość również zmienia się na lepsze i otrzymujesz zupełnie nowe doznania kulinarne.
Temat wieprzowiny sezonowanej na sucho z pewnością stanie się w najbliższych latach ważniejszy.
Podobnie jak w przypadku wołowiny, ważny jest produkt wyjściowy, który jest zawieszany lub umieszczany w szafie dojrzewalniczej DRY AGER. Schab powinien mieć jędrną, białą warstwę tłuszczu i ładnie marmurkowe mięśnie. Wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, aby osiągnąć doskonały rezultat dojrzewania. W przypadku wieprzowiny szczególnie ważny jest większy nacisk na higienę procesu. Wieprzowina jest naturalnie bardziej zanieczyszczona drobnoustrojami. Dlatego tym ważniejsze jest, aby korzystać z urządzenia do dojrzewania, które jest wyposażone w aktywne systemy dezynfekcji. Modele DRY AGER posiadają tak zwany 3-składnikowy system dezynfekcji, z którym nic nie może się nie udać. Połączenie filtra z węglem aktywnym, żarówki do sterylizacji UVC i antybakteryjnej powłoki wnętrza sprawiają, że oryginalny DRY AGER jest jedną z najbezpieczniejszych komór dojrzewalniczych.
Komentarze (0)