Jak szafa DRY AGER staje się fabryką wędlin?

Dzięki szafie do dojrzewania na sucho DRY AGER®, każdy znany rodzaj surowej kiełbasy można zrobić samodzielnie, w zaciszu własnego domu. Dotychczas była to sztuka wędliniarska, którą mogli opanować wyłącznie profesjonaliści. Niezależnie od tego, czy będzie to: salami mediolańskie, hiszpańskie chorizo, chiński Lap Cheong, Boerewors z Republiki Południowej Afryki, niemiecka Mettwurst czy amerykańskie Pepperettes – dzięki urządzeniom DRY AGER® i odpowiednim przepisom na kiełbasy, np. pochodzącym z BIBLII DRY AGING, nasze podniebienie może podróżować dookoła świata, a Ty masz zawsze pełną wiedzę o tym, co znajduje się w kiełbasach.

Produkcja wędlin

Czy naprawdę bezpieczne jest robienie kiełbas w urządzeniu DRY AGER®?

Ze względu na to, że mięso w surowych kiełbasach, takich jak salami lub kiełbasy Mettwurst, pozostaje surowe do momentu spożycia, ich produkcja sama w sobie jest nauką o higienie. Mimo, że kiełbasy te są konserwowane poprzez peklowanie, solenie, suszenie i/lub wędzenie, jakość mięsa, wartość pH, proces dojrzewania, wilgotność i temperatura muszą być w 100% prawidłowe. I właśnie tutaj, genialna technologia SmartAging® z odpowiednim programem dojrzewania w pełni demonstruje swoje mocne strony. Niewiarygodna ochrona przed zarazkami w połączeniu z inteligentnymi programami dojrzewania, na każdym jego etapie stanowi idealny inkubator do wszelkiego rodzaju przysmaków – praktycznie mała fabryka kiełbas DIY!

Czego jeszcze potrzebuję, aby przyrządzić kiełbasy w urządzeniu DRY AGER®?

Do pierwszych prób z produkcją własnych wędlin wystarczy świeżo zmielona mieszanka mięsa i boczku z lokalnej masarni, przyprawiona według uznania i zamieszczona w odpowiedniej osłonce do kiełbasy. Resztę zrobi urządzenie DRY AGER® (w razie potrzeby przy wsparciu zewnętrznego stanowiska wędzarniczego).

Każdy, kto kiedykolwiek spróbował domowej roboty kiełbasy, chce więcej i wielokrotnie jego kulinarna przygoda zaczyna się rozwijać. W sklepie DRY AGER® znajdziesz wiele pomocnych urządzeń (np. wilk do mięsa W200) i akcesoriów (np. specjalne półki do podwieszania kiełbas), które pozwolą Ci osiągnąć wyśmienite rezultaty.

Dojrzewanie salami w szafie DRY AGER

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do listy