Mogłoby się wydawać, że dojrzewanie mięsa jest technologią zarezerwowaną dla producentów mięsnych, tudzież restauracji. Nic bardziej mylnego. Każdy miłośnik własnych wyrobów wędliniarskich oraz zamiłowany sympatyk dobrych steków, może zafundować sobie tę przyjemność we własnym domu. Bez wątpienia szafa do sezonowania mięsa wbudowana, niczym piekarnik, w wystrój naszej kuchni, może szokować. Jednak czy nie dążymy do tego, żeby zaskakiwać naszych gości i oferować im niebanalne potrawy?

Dojrzewanie wołowiny w domu

Niemiecki producent urządzeń dojrzewalniczych stworzył model szafy DRY AGER DX500, dedykowany do użytku domowego. Jego optymalna wielkość pozwala na atrakcyjną zabudowę. Szafa pozwala na dojrzewanie do 20 kg mięsa, które możemy podwiesić lub ułożyć na półkach. Optymalny czas dla wołowiny wynosi ok. 3 tygodni, podczas których możemy na własne oczy obserwować cały proces. Wraz z upływem czasu wołowina ciemnieje, co jest właściwym zjawiskiem i oznacza, że czeka na nas prawdziwie szlachetny kawał dobrego mięsa!

 

Co daje nam dojrzewanie na sucho?

Szafy DRY AGER korzystają z technologii sezonowania na sucho, najbardziej tradycyjnej i zarazem dającej najlepsze efekty kulinarne. Mięso staje się perfekcyjnie kruche, smaczne o niespotykanym maślano-orzechowym aromacie. Steki na bazie takiej wołowiny to istny majstersztyk!
Pamiętajmy także, że posiadaną szafę możemy wykorzystywać również do dojrzewania wędlin, szynek czy salami. Taka możliwość powinna rozbudzić apetyt na własne, wyśmienite wyroby…a jeszcze wcześniej na własnego DRY AGER-a.

Zamykanie próżniowe steków

Dojrzewanie szynek i salami


Czy dojrzewanie mięsa w szafie Dry Ager wymaga specjalistycznej wiedzy?


Nie! Optymalne warunki do dojrzewania wołowiny tak naprawdę znajdują się pod naszym palcem, kiedy uruchamiamy zakupione urządzenie. Właściwa kombinacja temperatury i wilgotności, odpowiednia cyrkulacja oraz regularna sterylizacja powietrza dbają o prawidłowy przebieg procesu. Z naszej strony pozostaje zakup dobrego surowca i zachowanie podstawowych zasad higieny gdy pracujemy z mięsem.
Zastanawiasz się nad tym pomysłem, ale masz jeszcze szereg pytań? Zadzwoń! Zespół Dry Ager rozwieje Twoje wątpliwości!

 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do listy